Z FLORETEM DO GWIAZD

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szermiercze spotkanie w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Kiekrzu

W dniu 12 października 2016 odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Kiekrzu przy ul. Sanatoryjnej, spotkanie z szermierzami i trenerami z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Z floretem do gwiazd”.

Spotkanie rozpoczęli współorganizator pokazu, kol. Ireneusz Lisiecki z Ośrodka Rehabilitacyjnego i Grzegorz Twardosz – kierownik Sekcji Szermierczej, który przedstawił zasady walki szermierczej na florety. Trener Alicja Twardosz przeprowadziła pokazy i walki szermiercze.

Jedną z części naszego spotkania były pierwsze lekcje szermierki dla podopiecznych Ośrodka, które przeprowadzali nasi zawodnicy: Paweł, Przemek, Bartek i najmłodszy – 8-letni Michał, którzy dali z siebie wszystko. Celność, szybkość i poprawność trafienia można było sprawdzać na specjalistycznym sprzęcie szermierczym. Jest to trudne wyzwanie!

W pierwszej lekcji szermierki wzięło udział około 30 osób, a celność i szybkość sprawdzało wielokrotnie około 40 osób, w tym również kadra nauczycielska.

Nasze spotkanie miało charakter integracyjny. Spotkało się z dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony podopiecznych Ośrodka, ale także w tym sportowym wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i opiekunowie.

Pokaz szermierki jakiego jeszcze nie było. Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie i pełna integracja.

« 1 z 4 »