Z FLORETEM DO GWIAZD

P1040253

Poznań o nas pisze…

W dniu 12 grudnia 2015 roku, o godzinie 10.00 rozpoczął się VI Turniej Szermierczy „Z floretem do gwiazd”, którego organizatorem była Sekcja Szermiercza AZS AWF Poznań.

Turniej odbył się dzięki współfinansowaniu zadania przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania i Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Turniej Szermierczy ma charakter integracyjny, bez barier i granic.  Trener Alicja Twardosz, zorganizowała, po raz kolejny, projekt „Paka dla zwierzaka”, w której aktywnie uczestniczyli zawodnicy AZS AWF, Warty Śrem, IKS Leszno i wielu innych przyjaciół zwierząt z Polski i zagranicy.

W turnieju uczestniczyli zawodniczki i zawodnicy z AZS AWF Poznań, Integracyjnego Klubu Sportowego Jamalex Leszno, Warty Śrem, Warty Poznań oraz Amatorskiej Sekcji Szermierczej UAM – łącznie 46 osób.

W czasie turnieju okazję sprawdzić sie miała m. in. „trudna” młodzież, podopieczni Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Serafitki, podopieczni fundacji „Arka” i „Bizon”. Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i stworzyli fantastyczną atmosferę.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki, najlepsi otrzymali medale, a najlepsi z najlepszych puchary.

Kolejny turniej „Z floretem do gwiazd” odbędzie się 11 czerwca 2016 roku w Sali sportowo – rehabilitacyjnej DPS-u prowadzonego przez  Siostry Serafitki  przy ul. Św. Rocha 13 w Poznaniu.

http://www.poznan.pl/mim/sport/news/vi-integracyjny-turniej-szermierczy-z-floretem-do-gwiazd,89319.html